Пребарување
Филтри
Затвори
"Кој прв?" е одлична игра за подобрување на фокусот, брзината на реакција и вниманието на играчите. Играта се состои од 55 картички, секоја картичка има 8 симболи на неа, било кои две картички имаат точно еден симбол кој е ист на двете картички. Идејата е да се пронајде истиот симбол меѓу две картички. Играта се состои од неколку различни начини на игра, но во сите игри играчите треба да го пронајдат истиот симбол на своите картички, и тоа што побрзо. Играта е наменета за сите возрасти и може да играат до четири играчи во еден момент. Забавата е загарантирана!
Достапност: На залиха
390,00 ден

Сподели:

Напишете сопствен осврт
  • Производот може да се прегледа само откако ќе го купите
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
*
*
Лош
Одлично
*
*
*
Корисниците кои го купиле овој производ исто така купија

Друштвена игра ШТО СУМ ЈАС?

Нова друштвена игра со ултрамегаспецијални очила на кои се става картичка, па треба да се поставуваат многу креативни прашања за да се дојде до точниот одговор! Јееј! 🥳 Загарантирана забава како за децата, така и за возрасните! Јипи рипи!

590,00 ден

Друштвена игра: БУКВА ПО БУКВА...ЗБОР!

60 картички со слики + 60 картички со букви. Картичките со букви се распоредуваат така што да можат да ги гледаат двајцата играчи. Првиот играч влече една од картичките со слики и со помош на картичките со букви, за 30 секунди, треба да го состави зборот што се однесува на сликата. Ако успее, ја задржува картичката со слика и продолжува вториот играч. Ако не успее, другиот играч има шанса да го стори тоа. Доколку и двајцата играчи не успеат да го состават зборот, картичката се враќа најдолу во купчето. Победник е тој што ќе собере повеќе картички со слики, односно што ќе има поголем број составени зборови.

380,00 ден

Друштвена игра: „БУУУ“

Играта „Бууу“ е тимска и целиот тим мора да стигне до замокот на Бу пред лошата вештерка за да ја спречи да го маѓепса. Сетот содржи: • 5 жетони со ликови • 52 картички за движење (12 за вештерката, 36 за играчите и 4 „бууу“)

690,00 ден

Учиме за човечкото тело

Во оваа книга ќе дознаеме повеќе за човечкото тело – кое, верувале или не, е посложено од секој компјутер – или робот, како Р1. Тоа е чудесно и може да прави неверојатни нешта!

350,00 ден
Претплати се на нашиот електронски информатор