Пребарување
Филтри
Затвори
Мини игри за фанки забава.
Достапност: На залиха
120,00 ден

Сподели:

ПРАВИЛА ЗА ИГРАЊЕ:
1. Картите им се делат на сите играчи (играат минимум 2). Ако играчот добие 2 исти карти, ги трга настрана.
2. Потоа почнува извлекувањето - тој што седи од левата страна на играчот кој има најмногу карти му влече една карта, потоа следниот влече од него итн.
3. Ако со картата што ја извлекол направи пар, го остава настрана.
4. Играта трае додека на еден играч не му остане картата со лошите пирати. Нему му следува казна која е однапред договорена (на пр., да си нацрта точка или нешто друго на носот, челото, лицето...)

ПРАВИЛА ЗА ИГРАЊЕ:
1. Картите им се делат на сите играчи (играат минимум 2). Ако играчот добие 2 исти карти, ги трга настрана.
2. Потоа почнува извлекувањето - тој што седи од левата страна на играчот кој има најмногу карти му влече една карта, потоа следниот влече од него итн.
3. Ако со картата што ја извлекол направи пар, го остава настрана.
4. Играта трае додека на еден играч не му остане картата со лошите пирати. Нему му следува казна која е однапред договорена (на пр., да си нацрта точка или нешто друго на носот, челото, лицето...)

Напишете сопствен осврт
  • Производот може да се прегледа само откако ќе го купите
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
*
*
Лош
Одлично
*
*
*
Корисниците кои го купиле овој производ исто така купија
Претплати се на нашиот електронски информатор