Пребарување
Филтри
Затвори
Мини карти за фанки забава.
Достапност: На залиха
120,00 ден

Сподели:

ПРАВИЛА ЗА ИГРАЊЕ:
1. Ако играчот извлече од сетот ТИВКИ КАРТИ, ја објаснува со пантомима (има 30 секунди).
2. Ако играчот извлече од сетот ЗВУЧНИ КАРТИ, ја објаснува користејќи звуци, на пр., мјаукање ако опишува маче итн.
3. За играчи на возраст над 5 години: играчот влече 3 карти, смислува реченица и има 60 секунди да ја објасни.

ПРАВИЛА ЗА ИГРАЊЕ:
1. Ако играчот извлече од сетот ТИВКИ КАРТИ, ја објаснува со пантомима (има 30 секунди).
2. Ако играчот извлече од сетот ЗВУЧНИ КАРТИ, ја објаснува користејќи звуци, на пр., мјаукање ако опишува маче итн.
3. За играчи на возраст над 5 години: играчот влече 3 карти, смислува реченица и има 60 секунди да ја објасни.

Напишете сопствен осврт
  • Производот може да се прегледа само откако ќе го купите
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
*
*
Лош
Одлично
*
*
*
Корисниците кои го купиле овој производ исто така купија

Каде е Жижи? (мини игри)

Мини игри за фанки забава.

120,00 ден

Книга на знаења

Другарчиња, со „Книга на знаења“ ќе се забавуваме и ќе научиме многу нови работи - Местоположба на нештата околу нас: Што е горе, а што долу? Што е лево, а што денсно? Што е блиску, а што далеку? Што е под, над, во и помеѓу... - Споредба на нештата: Што е помало, а што поголемо? Што е високо, а што ниско? Што е долго, а што кратко? - Ќе дознаеме и многу работи за светот околу нас, за човечкото тело, за годишните времиња, месеците во годината, за природата, растенијата и животните... Јееј!

590,00 ден
Претплати се на нашиот електронски информатор