Пребарување
Филтри
Затвори
Гелот Becutan за дезинфекција на рацете претставува хидроалкохолен раствор со докажано дејство против SARS-CoV-2, што е потврдено преку повеќе научни студии и докази за ефикасност. Содржи активна компонента етанол 70 % (v/v) и, покрај моќното вируцидно дејство, ефикасно уништува 99,9 % од бактериите што се среќаваат на кожата.
99,00 ден

Сподели:

Бактерицидното и фунгицидното дејство на гелот Becutan е потврдено во надворешна акредитирана лабораторија во ЕУ, во согласност со барањата на Европската регулатива за биоцидни производи.

Гелот Becutan за дезинфекција на рацете, покрај докажаното дејство врз SARS-CoV-2, има голема ефикасност и против бактериите, кои се причинители на респираторни и на гастроинтестинални инфекции.

Збогатен е со состојки кои ја задржуваат природната хидратација на кожата на детските рачиња. При нанесувањето на кожата, производот бргу се суши и не остава леплива трага, па затоа е навистина практичен за употреба кај најмалечките.

За хигиенска дезинфекција на рачињата (со триење): се нанесува мало количество (3 ml) гел на рацете (дланки, наддланки, прсти и зглобови) и се тријат во времетраење од најмалку 30 секунди. Се препорaчува за секојдневна употреба, а особено е практичен при патување, во училиште, во парк, на детско игралиште и секаде онаму каде што на вашето најмило ќе му биде потребна брза и ефикасна дезинфекција на рацете.

Бактерицидното и фунгицидното дејство на гелот Becutan е потврдено во надворешна акредитирана лабораторија во ЕУ, во согласност со барањата на Европската регулатива за биоцидни производи.

Гелот Becutan за дезинфекција на рацете, покрај докажаното дејство врз SARS-CoV-2, има голема ефикасност и против бактериите, кои се причинители на респираторни и на гастроинтестинални инфекции.

Збогатен е со состојки кои ја задржуваат природната хидратација на кожата на детските рачиња. При нанесувањето на кожата, производот бргу се суши и не остава леплива трага, па затоа е навистина практичен за употреба кај најмалечките.

За хигиенска дезинфекција на рачињата (со триење): се нанесува мало количество (3 ml) гел на рацете (дланки, наддланки, прсти и зглобови) и се тријат во времетраење од најмалку 30 секунди. Се препорaчува за секојдневна употреба, а особено е практичен при патување, во училиште, во парк, на детско игралиште и секаде онаму каде што на вашето најмило ќе му биде потребна брза и ефикасна дезинфекција на рацете.

Напишете сопствен осврт
  • Производот може да се прегледа само откако ќе го купите
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
*
*
Лош
Одлично
*
*
*
Корисниците кои го купиле овој производ исто така купија

Сликички „Светот на Биби“

Една кесичка „Светот на Биби“ содржи 5 сликички

29,00 ден

БЕКУТАН-Влажни марамчиња 1/60

Влажните марамчиња содржат хидратантен лосион со екстракт од камилица кој ја штити кожата од појава на иритации, го смирува црвенилото и го оневозможува неговото понатамошно ширење. На површината на кожата оставаат тенок заштитен слој кој ја негува и ја одржува кожата чиста и здрава. Имаат неутрална pH вредност и не содржат алкохол. Дерматолошки тестирани.

89,00 ден

БЕКУТАН-Влажни марамчиња 1/24

Влажните марамчиња содржат хидратантен лосион со екстракт од камилица кој ја штити кожата од појава на иритации, го смирува црвенилото и го оневозможува неговото понатамошно ширење. На површината на кожата оставаат тенок заштитен слој кој ја негува и ја одржува кожата чиста и здрава. Имаат неутрална pH вредност и не содржат алкохол. Дерматолошки тестирани.

49,00 ден

Течен сапун 250мл

Сега секое другарче на Биби ќе може да има свој, сопствен течен сапун за миење рачиња. Течниот сапуни на Becutan содржат внимателно одбрани површинско-активни состојки кои овозможуваат лесно отстранување на нечистотијата при секое миење на рацете. Воедно, овој дерматолошки тестиран производ е збогатен и со глицерин, кој дополнително помага во одржувањето на природната хидратација на кожата, сето тоа придружено со препознатливиот мирис на Becutan!

99,00 ден
Претплати се на нашиот електронски информатор