Пребарување
Филтри
Затвори
Види како
Подреди по
Приказ по страна

Карти МЕМОРИЈА

48 карти со 24-те ликови од „Светот на Биби“. Забава за цело семејство! Јееј!

200,00 ден

Новогодишна бајка

Новогодишна бајка со ликовите од „Светот на Биби“

150,00 ден

Друштвена игра: „БУУУ“

Играта „Бууу“ е тимска и целиот тим мора да стигне до замокот на Бу пред лошата вештерка за да ја спречи да го маѓепса. Сетот содржи: • 5 жетони со ликови • 52 картички за движење (12 за вештерката, 36 за играчите и 4 „бууу“)

690,00 ден

Карти ЛОШАТА ВЕШТЕРКА

Шпилот има 31 карта. Картите им се делат на сите играчи (играат минимум 2). Ако играчот добие 2 исти карти, ги трга настрана. Потоа почнува извлекувањето - тој што седи од левата страна на играчот кој има најмногу карти му влече една карта, потоа следниот влече од него итн. Ако со картата што ја извлекол направи пар, ги остава настрана. Играта трае додека на еден играч не му остане картата Вештерка и тој се прогласува за Вештерка. Му следува казна која е однапред договорена (на пр., да си нацрта точка, или нешто друго, на носот, челото, лицето...)

200,00 ден

Карти - ОМИЛЕНИ МЕСТА-МЕМОРИЈА

48 карти со 24-те омилени места на Биби во Македонија. Забава за цело семејство! Јееј!

200,00 ден

Filter by:

Clear All
Минимум: 19,00 ден Максимум: 2450,00 ден
ден19 ден2450
  • Дизајн 1
  • Дизајн 2
  • Дизајн 3
  • Дизајн 4
  • Дизајн 5
  • Дизајн 6
Претплати се на нашиот електронски информатор